Stáva sa ti, že sa snažíš niečo si zapamätať a nejde ti to? Alebo si jednoducho potrebuješ spraviť v hlave poriadok? Mohol by ti pomôcť nástroj Coggle, ktorý som nedávno objavila. Hľadala som jednoduchý spôsob vytvorenia myšlienkovej mapy. Presne nato slúži Coogle. Možno sa zíde aj tebe.

 

Snímka obrazovky 2015-09-24 o 12.50.51

 

Do Coggle sa prihlásiš cez svoj Google účet. Po otvorení aplikácie sa ti zobrazí čistá plocha, do ktorej môžeš zaznačovať všetko, čo ti príde na rozum. Do mapy je možné dopĺňať obrázky, odkazy na stránky alebo dokumenty z Google Drive. Finálnu mapu môžeš uložiť ako PDF ako PNG súbor, uverejniť na Facebooku alebo poslať svojim priateľom cez e-mail.

 

unnamed

Vytváranie myšlienkových máp pomáha pri učení, ale aj pri hľadaní inšpirácie či brainstormingu. Ak chceš napríklad napísať článok a nevieš sa rozhodnúť, čo všetko by mal obsahovať, tento nástroj by ti to mohol rozhodovanie uľahčiť.   

Využiť sa dá aj pri práci na projekte v škole či v zamestnaní. Ak spolupracuješ s ostatnými členmi tímu a hľadáte spoločné kreatívne riešenie, svoje asociácie a nápady s komentármi či poznámkami môžete zaznačovať do myšlienkovej mapy spoločne.