Top
Matej Petrík

Matej Petrík

Grafika je hlavne praktické a nerušivé umenie využitia malého priestoru pre znázornenie informácie.

Moja cesta ku grafickému dizajnu začala už v útlom detstve. Vtedy som si len čarbal na milimetrový papier, bavilo ma, ak majú výsledné tvary geometrické závislosti.

Vyštudoval som aplikovanú matematiku na UKF, keďže som lenivý človek a matematiku sa netreba učiť, stačí ju iba pochopiť. A takisto je to aj v grafickom dizajne, stačí len pochopiť závislosti farieb, priestoru, svetla, hĺbky a geometrického rozmiestnenia na "plátne".

V tomto odbore pracujem už 7 rokov samostatne. Nikdy som nevytiahol päty z Nitry, keďže mi to práca dovoľuje, spolupracujem aj s Londýnom a to z pohodlia domova. Momentálne vediem vlastnú fullservisovú agentúru, kde máme motto pristupovať k zadaniam netradične a moderne.

Už dva roky vediem grafický workshop na katedre žurnalistiky FF UKF. Som členom organizácie MENSA, zastrešujúcej prvé 2% inteligencie.

Moja práca je mojou vášňou a hobby, teší ma, že mám možnosť sa vizuálne vyjadrovať a zhmotňovať svoje nápady.

Rád vysvetľujem veci "polopate", aby si daný problém v tej chvíli pochopil, lebo, kto na začiatku pochopí, ten sa učiť nemusí.

Lektorove kurzy

Najnovšie články

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu BLOG
Snapchat sa v roku 2015 stal treťou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete a podľa expertov na sociálne médiá má táto platforma ovládnuť naše smartfóny v ďalších rokoch. Vieš, ako Snapchat využiť na vybudovanie svojho blogu?

Hudba a učenie – vzťah na hrane

Hudba a učenie – vzťah na hrane BLOG
Akú hudbu máš rada? Celkom obyčajná otázka, avšak pre mňa znamená menšie peklo. Vyberať medzi 215 albumami rôznych žánrov je prinajmenšom zložité. Asi tak zložité ako pokus o porozumenie niektorých ľudí, že sa učím so slúchadlami v ušiach.

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér BLOG
V tomto článku sa dozvieš niečo o delení farieb – história, schémy delenia ale aj praktické využitie pri grafike a tlači. Informácie sú určené pre začínajúcich grafikov, dizajnérov, blogerov alebo pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o farbách, ich význame a využití.

ODOBERAJ nÁŠ NEWSLETTER

Kde nás nájdete