Top
<script src= Matej Petrík" class="img-responsive">

Matej Petrík

Grafika je hlavne praktické a nerušivé umenie využitia malého priestoru pre znázornenie informácie.

Moja cesta ku grafickému dizajnu začala už v útlom detstve. Vtedy som si len čarbal na milimetrový papier, bavilo ma, ak majú výsledné tvary geometrické závislosti.

Vyštudoval som aplikovanú matematiku na UKF, keďže som lenivý človek a matematiku sa netreba učiť, stačí ju iba pochopiť. A takisto je to aj v grafickom dizajne, stačí len pochopiť závislosti farieb, priestoru, svetla, hĺbky a geometrického rozmiestnenia na "plátne".

V tomto odbore pracujem už 7 rokov samostatne. Nikdy som nevytiahol päty z Nitry, keďže mi to práca dovoľuje, spolupracujem aj s Londýnom a to z pohodlia domova. Momentálne vediem vlastnú fullservisovú agentúru, kde máme motto pristupovať k zadaniam netradične a moderne.

Už dva roky vediem grafický workshop na katedre žurnalistiky FF UKF. Som členom organizácie MENSA, zastrešujúcej prvé 2% inteligencie.

Moja práca je mojou vášňou a hobby, teší ma, že mám možnosť sa vizuálne vyjadrovať a zhmotňovať svoje nápady.

Rád vysvetľujem veci "polopate", aby si daný problém v tej chvíli pochopil, lebo, kto na začiatku pochopí, ten sa učiť nemusí.

Lektorove kurzy

Najnovšie články

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu

<script src= 5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu" class="img-center img-responsive" width="100%"> BLOG
Snapchat sa v roku 2015 stal treťou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete a podľa expertov na sociálne médiá má táto platforma ovládnuť naše smartfóny v ďalších rokoch. Vieš, ako Snapchat využiť na vybudovanie svojho blogu?

Hudba a učenie – vzťah na hrane

<script src= Hudba a učenie – vzťah na hrane" class="img-center img-responsive" width="100%"> BLOG
Akú hudbu máš rada? Celkom obyčajná otázka, avšak pre mňa znamená menšie peklo. Vyberať medzi 215 albumami rôznych žánrov je prinajmenšom zložité. Asi tak zložité ako pokus o porozumenie niektorých ľudí, že sa učím so slúchadlami v ušiach.

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér

<script src= Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér" class="img-center img-responsive" width="100%"> BLOG
V tomto článku sa dozvieš niečo o delení farieb – história, schémy delenia ale aj praktické využitie pri grafike a tlači. Informácie sú určené pre začínajúcich grafikov, dizajnérov, blogerov alebo pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o farbách, ich význame a využití.

ODOBERAJ nÁŠ NEWSLETTER

Kde nás nájdete