Top
Matej Orovan

Matej Orovan

Som vývojár webovových stránok. Táto práca ma baví a občas trpím „chorobou z povolania“, keď si prenášam do osobného života veci ako cit pre detail, odbornosť a precíznosť.

Som veľký detailista a niekedy môžem budiť dojem, že ma trápi každá maličkosť, no v skutočnosti som tolerantný. Snažím sa vyjadrovať odborne a zrozumiteľne, som nerád, keď je niečo nejasné, preto veci vysvetľujem niekedy zdĺhavo.

Nemám rád iba programovanie, radšej riešim kreatívne zadania a skladám grafiku do kódu. Venujem sa aj optimalizácií stránok, hlavne z hľadiska použitelnosti a SEO.

Weby nielen rád vytváram, ale ich tvorbu rád vysvetľujem a učím druhých. Pracoval som ako stredoškolský učiteľ a majster pre predmety tvorby webových stránok.

Okrem práce mám rád prírodu, športové aktivity, pivo a knihy.

Lektorove kurzy

Najnovšie články

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu BLOG
Snapchat sa v roku 2015 stal treťou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete a podľa expertov na sociálne médiá má táto platforma ovládnuť naše smartfóny v ďalších rokoch. Vieš, ako Snapchat využiť na vybudovanie svojho blogu?

Hudba a učenie – vzťah na hrane

Hudba a učenie – vzťah na hrane BLOG
Akú hudbu máš rada? Celkom obyčajná otázka, avšak pre mňa znamená menšie peklo. Vyberať medzi 215 albumami rôznych žánrov je prinajmenšom zložité. Asi tak zložité ako pokus o porozumenie niektorých ľudí, že sa učím so slúchadlami v ušiach.

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér BLOG
V tomto článku sa dozvieš niečo o delení farieb – história, schémy delenia ale aj praktické využitie pri grafike a tlači. Informácie sú určené pre začínajúcich grafikov, dizajnérov, blogerov alebo pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o farbách, ich význame a využití.

ODOBERAJ nÁŠ NEWSLETTER

Kde nás nájdete