Top
Jana Šulková

Jana Šulková

Ahoj, volám sa Jana a som dennou študentkou odboru Editorstvo a vydavateľská prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Už nejaký ten rok sa snažím na sebe pracovať a preto popri škole píšem romány pre mladých, pôsobím ako redaktorka lifestylového online magazínu a pracujem ako editorka v novinách.

Taktiež píšem recenzie na knihy, ktorými prispievam do online magazínu, ale aj do časopisu o knihách. Svoju budúcnosť vidím v knihách nielen ako autorka, ale aj ako editorka. So svojimi skúsenosťami a znalosťami sa chcem podeliť aj s ostatnými, a hoci nie som pedagogička, verím, že vám v oblasti písania mám čo ponúknuť. :) Samozrejme, nebudem vychádzať len z vlastných skúseností, ale aj z odbornej literatúry a vedomostí nadobudnutých počas štúdia.

Okrem kníh mám rada takmer všetko umenie. Zbožňujem hudbu, tanec, divadlo či dobrý film. Zaujíma ma aj psychológia, marketing a grafika. Mám rada slnko, more, plávanie, zvieratá, prírodu, jazdu na koni a rôzne kreatívne práce.

Doteraz mi vyšli tri romány pre mladých:

Odvrhnutá (2015)

Román vás vtiahne do hudobného prostredia. Rodinné napätie a tajomstvá, ktoré sa postupne vynárajú z hlbín minulosti, vás nenechajú chladnými. Odvrhnutá je životný príbeh dievčaťa, ktoré po strate pamäti odhaľuje svoju minulosť a jazvy na duši spôsobené blízkym človekom.

Silnejšia ako osud (2015)

Lara má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť.

Dievča s maskou (2014)

Dievča s maskou je príbeh mladého dievčaťa o spoznaní samej seba. O tom, že maska, ktorú Mima nosí, ju zabíja, a že odraz, ktorý každé ráno vidí v zrkadle, nie je jej. Do jej života nečakane vstúpi on. Štipendista, na ktorého má zakázané sa čo i len pozrieť, nieto sa doňho ešte zamilovať!

Lektorove kurzy

Najnovšie články

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu

5 dôvodov, prečo je Snapchat dôležitý pre budovanie tvojho blogu BLOG
Snapchat sa v roku 2015 stal treťou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete a podľa expertov na sociálne médiá má táto platforma ovládnuť naše smartfóny v ďalších rokoch. Vieš, ako Snapchat využiť na vybudovanie svojho blogu?

Hudba a učenie – vzťah na hrane

Hudba a učenie – vzťah na hrane BLOG
Akú hudbu máš rada? Celkom obyčajná otázka, avšak pre mňa znamená menšie peklo. Vyberať medzi 215 albumami rôznych žánrov je prinajmenšom zložité. Asi tak zložité ako pokus o porozumenie niektorých ľudí, že sa učím so slúchadlami v ušiach.

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér

Tieto základy o farbách by mal vedieť každý dizajnér BLOG
V tomto článku sa dozvieš niečo o delení farieb – história, schémy delenia ale aj praktické využitie pri grafike a tlači. Informácie sú určené pre začínajúcich grafikov, dizajnérov, blogerov alebo pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o farbách, ich význame a využití.

ODOBERAJ nÁŠ NEWSLETTER

Kde nás nájdete