Ak patríš medzi ľudí, ktorí píšu pre seba alebo pre iných, určite si už zažil dni, kedy to jednoducho nešlo. Nič ti nenapadlo, v myšlienkach si mal chaos a pred tebou ležal biely papier. Poviem ti o pár aplikáciách, ktoré by ti mohli pomôcť nakopnúť sa.

 

1. Feedly

Feedly je aplikácia, v ktorej si cez vyhľadávanie nájdeš stránky, ktoré ťa zaujímajú a sleduješ, čo je na nich nové. Môžeš sledovať napríklad 15 stránok týkajúcich sa grafického dizajnu a typografie. Zaradiť si ich do zoznamu „grafický dizajn” a potom už len sledovať, o čom sa na stránkach píše. Nemusíš si tak každú z nich otvárať samostatne. Ak ťa zaujme nejaký článok a nestíhaš si ho hneď prečítaš, ulož si ho na neskôr do Evernote alebo Pocket.

Snímka obrazovky 2015-09-29 o 16.11.35

2. Evernote

Evernote je veľmi známy nástroj na zapisovanie a ukladanie poznámok, screenshotov, fotografií. Umožňuje ti uložiť si celú stránku, článok, poznámku, označiť ju značkou a zaradiť do kategórie pre lepšiu orientáciu. Všetko, čo si uložíš, môžeš zdielať s ostatnými, spraviť z toho prezentáciu alebo upraviť podľa svojich predstáv.

 

Snímka obrazovky 2015-09-29 o 16.15.29  

3. Pocket

Pocket je aplikácia, ktorá mi značne uľahčuje život. A zhodou okolností je prepojená aj na Feedly. Umožňuje ukladať multimediálne zdroje, ktoré si môžeš pod svojim účtom organizovať, označovať ako dôležité alebo k nim pridávať značky pre ľahšiu orientáciu.

17673913541_83955041d6  

4. Google Keep

Výborná aplikácia pre tvorbu poznámok a úloh, ku ktorým môžeš pridávať fotografie, náhrávať zvukový záznam alebo nastaviť pripomienku. Nastavíš si čas alebo miesto na mape a úloha sa ti pripomenie. Všetky záznamy môžeš zdielať s ostatnými.

Snímka obrazovky 2015-09-29 o 16.21.58

 

5. Google Drive

Word alebo Excel dokumenty už nemusíš ukladať do počítača a zároveň ich môžeš mať so sebou v mobile alebo tablete. Články môžeš upravovať a editovať odkiaľkoľvek a tvoje články a iné súbory ti nemusia zaberať miesto v počítači.

Snímka obrazovky 2015-09-29 o 16.24.50

 

6. Buffer

Táto aplikácia sa ti zíde, ak články zdielaš cez viaceré sociálne siete ako Facebook, Twitter, LinkedIn či Google +. Prečítaj si o ňom viac v super článku Ako výkonne spravovať sociálne siete. Buffer spolupracuje s Feedly aj s Pocket.

 

7. Photo Editor Pro

Ak nechceš všetko upravovať cez Instagram, alebo ti jeho filtre nestačia, nainštaluj si Photo Editor Pro. Rozčulujú ma pri ňom iba dve veci. Prvou sú reklamy a druhou nutnosť inštalácie ďalších aplikácií, ak chceš robiť koláže alebo upravovať videá.

 

Poznáš inú užitočnú aplikáciu, ktorá ti pomáha pri blogovaní?