Mnoho ľudí si uchováva svoje myšlienky a názory len pre seba, ale mali by sa s nimi podeliť so svetom. A poznáte lepší spôsob, ako vyjadriť svoje myšlienky inak než pomocou krátkeho článku?

   

Ja a blogy

Osobne čítam neúmerne množstvo blogov (nevynímajúc Michala Trubana z WebSuport-u), článkov, príbehov, názorov. Páči sa mi štýl uvažovania tých ľudí, ktorí nie sú odkázaní len na „nejaké sociálne dogmy.”

 

Čo robí blogerov zaujímavých?

Vedia použiť to, čo mnohí pred svetom ukrývajú, teda rozum. Neboja sa vysloviť svoj úprimný názor na určitú tému, a len tak nezdupkajú, keď sa zjaví hejter, dokážu sa s ním „pobiť” v komentoch pod blogom. Blogeri si idú svojou cestou a veľa z nich si dokáže plniť svoje sny, lebo robia to, čo ich baví.

 

O čom budú moje texty?

Jedným z týchto ľudí by som sa chcel stať aj ja. Moje koníčky sú čím ďalej, tým zaujímavejšie. Venujem sa fotografii, ale postovať album s fotkami na FaceBook mi pripadá veľmi obmedzujúce. Úprimne, povedzte mi, kto sa v dnešnej dobe prehrabuje stovkami fotiek z mojej dovolenky. Tipujem, tak traja z aktuálnych 285 priateľov (áno, pozeral som to na FB ;)).

 

Existuje kvalitnejšia a účinnejšia metóda zdieľania zážitkov či vyjadrenia názoru, a tou je vlastný blog. Jednoducho stačí napísať kvalitný článok, dozdobiť fotkami, sharnúť medzi kamošov a čítanosť sa zvyšuje tak jednoducho, ako keď sa rozotiera nutela na palacinky. V hlavách im znie: „5 minút ma nezabije, keď si prečítam o tom, čo robil Viki, lebo jeho postrehy a pohľad na veci sú zaujímavé.”

 

Ďalšou mojou srdcovkou je varenie a pečenie. Recepty sú pre mňa len na jedno použitie. Ak sa mi totižto recept osvedčí, skúšam ho vždy upraviť k dokonalosti, takže nikdy nenavarím dvakrát úplne rovnako chutiace jedlo. Samozrejme, niekedy sa to nevydarí, ale ako hovorí moje obľúbené motto: „Každý majster začínal ako nešika.”

 

V kuchyni sa cítim ako ryba vo vode, a to aj vďaka jemne náročnejšej aktivite – Crossfitu. Tento šport mi ukázal, že pokiaľ v ňom chcem mať výsledky, musím tomu prispôsobiť aj stravu. Crossfit dá zabrať kondičke na úplne iných rozmeroch. Vyžaduje disciplínu, odhodlanie a v neposlednom rade železnú vytrvalosť.

 

Ku každému zo svojich koníčkov mám vždy nové nápady a postrehy, a to je jeden z dôvodov, prečo sa chcem naučiť písať kvalitné a pútave články.

   

Podporujeme mladých lovcov

Viktor sa stal členom tímu Digital Jungle. Pod dohľadom našich lektorov píše na témy, ktoré ho zaujímajú a rozvíja svoje predpoklady stať sa profesionálnym lovcom slov.