Snapchat sa v roku 2015 stal treťou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete a podľa expertov na sociálne médiá má táto platforma ovládnuť naše smartfóny v ďalších rokoch. Vieš, ako Snapchat využiť na vybudovanie svojho blogu? 

1. SNAPCHAT JE ROZVÍJAJÚCA SA PLATFORMA

Najatraktívnejšou vlastnosťou Snapchatu je, že je to mladá sociálna sieť. Podobne ako YouTube v roku 2007, ešte nemá obrovský počet používateľov, a preto je dôležité, aby si si tam začal budovať publikum už teraz. Snapchat zažije v roku 2016 obrovský nárast, a preto sa ti naozaj oplatí byť v prvej vlne používateľov, a tým pádom preniesť pozornosť na svoj blog alebo vlog.

2. SNAPCHAT JE NAJOSOBNEJŠIA SOCIÁLNA SIEŤ

Na rozdiel od Facebooku či Instagramu, Snapchat je naozaj osobná a intímna sociálna sieť. Zdieľaním svojich „stories“, teda krátkych videí alebo fotiek, ktoré zmiznú po 24 hodinách, si vytvoríš osobný a hlbší vzťah so svojimi čitateľmi a followermi. Tým, že ľudí zoberieš do zákulisia svojej tvorby, ukážeš im, ako píšeš články alebo točíš videá, vytvoríš si s nimi omnoho pevnejšie spojenie ako niekto, kto sa im prihovára iba raz za týždeň v článku.

15489784790_f5d3c4ca0a_o

3. SNAPCHAT JE MIESTO, KDE MLADÍ ĽUDIA TRÁVIA ČAS

YouTuber Casey Neistat spravil v roku 2014 prieskum, v ktorom sa pýtal mladých ľudí vo veku 13 – 25 rokov, ktorú sociálnu sieť majú najradšej. Väčšina z nich odpovedala, že práve Snapchat. Predpokladám, že pre mnohých z vás je práve toto cieľová skupina, ktorú chcete zasiahnuť svojimi článkami alebo videami. Je pre teba veľmi dôležité, aby si ty a tvoja práca bol tam, kde sú tvoji potenciálni fanúšikovia. A v roku 2016 je týmto miestom práve Snapchat.

4. SNAPCHAT MÁ NAJVÄČŠIU MIERU ODOZVY

Ak máš na Snapchate 1000 followerov, 900 z nich si pozrie tvoj „story“. Toto je obrovské percento odozvy v dobe, keď miera otvárania emailov je prinajlepšom 25 %. Ak dokážeš svojich čitateľov a followerov zaujať zábavnými a zaujímavými príspevkami, ktoré im prinášajú hodnotu, vyhral si.

Snapchat_Logo

5. SNAPCHAT JE ZÁBAVNÝ

Podľa môjho názoru je Snapchat tiež najzábavnejšia sociálna sieť. Príspevky sú krátke, ich prezeranie ti nezaberie takmer žiadny čas a na svoje fotky a videá môžeš kresliť, pridávať na ne smajlíky, čas, údaje o počasí alebo rýchlosti. Jednoducho máš nespočetné množstvo spôsobov, ako zaujať svojich followerov, prinútiť ich, aby tvoje snapy kontrolovali každý deň, a tým pádom spraviť z nich fanúšikov svojho blogu alebo vlogu.

Na záver ti chcem dať pár tipov, ako presvedčiť ľudí, aby ťa sledovali na Snapchate:

  • Požiadaj svojich followerov na ostatných sociálnych sieťach, aby ťa sledovali na Snapchate. Povedz im, že tam budeš zdieľať veľa zábavných a zaujímavých vecí a že sa im určite oplatí sledovať ťa.

  • Buď aktívny. Pravidelne aktualizuj svoj „story“ a pridávaj kvalitné a kreatívne príspevky. Expert na Snapchat Gary Vaynerchuck hovorí, že by si mal pridať minimálne 7 videí a 7 fotiek denne.

  • Produkuj kvalitný obsah. Ľudia ťa na Snapchate nebudú sledovať, ak ich počas pätnástich sekúnd nedokážeš zabaviť a priniesť im hodnotu.

Verím, že som ťa presvedčil začať sa Snapchatu aktívne venovať. Som si istý, že ak tam urobíš dostatok práce, tvoj blog z toho bude benefitovať.

Teším sa, keď sa tam uvidíme. Followni ma pre ďalšie tipy na @adamrakus

 

O mne:

Som kreatívny človek a vizionár. Mojím životným cieľom je tvoriť hodnotné umenie a každý deň dosahovať svoj najvyšší potenciál. Moja práca je pre mňa spôsob, ktorým zdieľam svoj život a svoje skúsenosti a prinášam ľuďom hodnotu.

Pridajte sa ku mne na mojom YouTube kanáli.