Mám 17 rokov a ľudia ma často zaraďujú do jednej z prvých generácií, ktorá bola oboznámená s digitálnym svetom v útlom veku. Stáva sa, že sa tak snažia poukázať na negatívne vlastnosti mojich rovesníkov. Ja vám prinášam štyri hlavné dôvody, kvôli ktorým sa rada zaraďujem do digitálnej generácie. 

 

1. Zdieľanie svojho ja

Digitálny svet ti ponúka jednu úžasnú vec – priestor na sebarealizáciu. Ak ťa v reálnom živote niečo brzdí, na internete je to len vlastná lenivosť.

Ja ako človek, ktorý rád píše, som hlavne využila stránku Wattpad. Čo je to Wattpad? Je to komunita ľudí, ktorí zdieľajú svoju tvorbu práve prostredníctvom spomenutej stránky. Žánru sa medze nekladú a okrem verných čitateľov môžeš získať aj inšpiráciu a skúsenosti. 

Ďalším veľmi populárnym priestorom na odhalenie svojho ja je aj najväčší systém na zdieľanie videí – Youtube. Ten ani predstavovať nemusím. Každý deň sa na Youtube nahrá približne 300 hodín nového obsahu. A aj ty môžeš byť súčasť toho čísla. Sebarealizuj sa! Píš, maľuj, foť, spievaj, natáčaj. Internet je miesto zázrakov.

 

23EP0JGC5E

 

2. Veľký zdroj informácií

Či už robíš projekt do školy, alebo hľadáš informácie zo zaujímavosti, internet prináša najrýchlejšie riešenie. Pár kliknutí a vieš riešenie príkladu, nad ktorým si lámeš hlavu dve hodiny. Poznanie ľudstva na jednom mieste.

Rada by som spomenula online nástroj, ktorý sa používa primárne na výučbu jazykov – Memrise. Cez 300 000 kurzov, vytvorených komunitou stránky, ti ponúka materiály na učenie sa jazykov, ale aj ostatných predmetov. Zábavné a efektívne. Vďaka Memrise som sa naučila kórejské písmo a stále ho využívam na rozšírenie slovnej zásoby z angličtiny.

Nejde tu však len o náučné informácie. Prostredníctvom internetu dokážeš sledovať najnovšie novinky o obľúbenom hercovi alebo športe. Internet ti ukazuje celý svet ako na dlani. Nie si obmedzený len miestom, kde žiješ. Rozširuje tvoj obzor a ponúka možnosť objavovať nové veci.

3. Online kamaráti

I keď mať kamarátov v reálnom svete je na nezaplatenie, nájsť ich môžeš aj v digitálnej podobe. Ľudia po celom svete sa zhlukujú do online komunít. Je už len na tebe nájsť si tú svoju. Komunita hipsterov, nadšencov Harryho Pottera alebo zberateľov motýľov – dvere máš otvorené!

WBWKY1FQ2I

Viem, že veľa ľudí nesúhlasí s ideou, že by mali byť aj takéto kamarátstva. Však sa nepoznáte a boh vie, kto sedí za počítačom na druhej strane. Toto nie je vec, ktorá by ma odradzovala. Však kedy máš možnosť sa stretnúť s niekým z Ázie?

Ja som takto našla nie jedného človeka s rovnakým hudobným vkusom. A vieš, aké bolo fajn ich vidieť potom na koncerte? Hľadaj a nájdeš!

 

4. Rýchla komunikácia

Prvotným impulzom k vytvoreniu internetu bol rýchly presun informácií medzi dvomi počítačmi, ktoré boli od seba vzdialené. A tento podnet pretrváva dodnes.

E-mail nahradil z veľkej časti posielanie listov poštou. Ľudia využívajú sociálne siete na každodenné kontaktovanie. Pozdrav od mora nepríde za niekoľko dní, ale za sekundy. Komunikácia je efektívnejšia.

Nová digitálna doba priniesla efektívnosť, rýchlosť a nové možnosti a som rada, že patrím do generácie, ktorá môže tieto výhody naplno využiť.